05
Kas 2015
Bisiklet Dostu İTÜ’de, Yola Devam

“Yeşil Kampüs” anlayışı ile planlanan ve projelendirilen çalışmaların içerisinde yer alan ve minimum karbon salınımını destekleyen “Bisikletli İTÜ” projesinde sona gelindi.

Kaya Park yanında hizmete sunulan bisiklet yolu

Ayazağa Yerleşkesi içinde toplamda 6 kilometre olacak şekilde planlanan bisiklet ve yaya yolu projesinin şimdiye kadar 4 kilometrelik etabı tamamlandı. 2 kilometrelik 4. etap çalışması ise devam ediyor.

İstinye çıkışına doğru uzanan bisiklet yolumuz

Akademik Kapı (Harp Akademileri yönü) girişinden Etiler çıkışı yolu üzerinde yürütülen bağlantı çalışmasının bitirilmesiyle birlikte 2016 yılı içinde 6 kilometrelik bisiklet yolu tamamlanmış olacak.

Askeriye yakınındaki alanda hizmete sunulan bisiklet yolu

Proje kapsamında Yerleşke içinde bisiklet parkları için altyapı çalışmaları da yapılıyor. Bu çalışmalara göre; Yerleşke içerisinde İSPARK ile anlaşma yapılarak kurulacak istasyonlar ile uygun fiyata, istenilen sürede bisiklet kiralanabilecek.

Arı Kapının girişindeki bisiklet parkı

Bisikletli yaşam anlayışını desteklemek amacıyla Kampüs içinde indirimli bisiklet satışı, bisiklet tamir ve bakımı, bisiklet kiralaması yapılmak üzere tasarlanan İTÜ Bisiklet Evi inşaatı da hızla devam ediyor.